Forum GC2
'Projekt' Naprawa Creative - Czyli: Zmiany / Naprawy / Sugestie / Propozycje itd. - Wersja do druku

+- Forum GC2 (https://gc2.pl/forum)
+-- Dział: Serwery GC2.PL (https://gc2.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Creative (https://gc2.pl/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+---- Dział: Propozycje (https://gc2.pl/forum/forumdisplay.php?fid=30)
+---- Wątek: 'Projekt' Naprawa Creative - Czyli: Zmiany / Naprawy / Sugestie / Propozycje itd. (/showthread.php?tid=54837)



'Projekt' Naprawa Creative - Czyli: Zmiany / Naprawy / Sugestie / Propozycje itd. - Venuska1117 - 15-12-2021

Ta Propozycja będzie długa, większość ludzi pomyśli ze jest bez sensu (bądź odwrotnie), ale myślałam nad tym "jak mogę pomóc naprawić creative żeby był lubiany i grywalny" wiec mam nadzieje ze dotrze to na szczyt Administracji i jest szansa że może to zrobia (mam nadzieje ze ta propozycja przejdzie)

[1] Pierwszą rzeczą byłoby zmiany "trybu gry" z creative na survival.
Spokojnie nie spiesz się z złą ocena tej propozycji zmiany trybu gry, Survival tutaj będzie kluczowy do kolejnych rzeczy które napisze poniżej.

- Zmiana trybu gry, sprawiłaby że 'Roleplay' (Fabuła) były bardziej 'realistyczne' wrażenie, jak gracz jest zmuszony do jedzenia, na creative rzadko kto używa survival, ponieważ nie można wyrzucać przedmiotów (dzielić się nimi) ale ta część będzie omówiona dalej. [pvp też sprawia że rzadko kto używa survival]

[2] Drugą rzeczą jest naprawa World Edit [WE], dzięki temu że mamy tryb survival, można zrobić że bloki są brane z ekwipunku zamiast być nieograniczone, wytłumaczę:

- W pliku konfiguracyjnym WE jest linijka odpowiadająca za pobieranie bloków z ekwipunku gracza, dzięki czemu będzie można zapobiegać lagowaniu serwera używając tej opcji.
w ekwipunku gracza który ma 36 slotów (-1 bo trzymasz wanda), jak pomnożymy to przez wartość staków to wychodzi [35 x 64] = 2 240 bloków [2 304 jeśli wyrzucimy wand z ekwipunku i damy blok], dzieki czemu można ograniczyć WE do 3000 bloków i uniknąć problemów z lagowaniem. [tylko dla Vip/sVip]

* Sprawdzałam czy może pobierać bloki z np.: shulkerów ale to nie działa wiec nie przekroczą 2 240 bloków + jak usuwa się bloki używając //set 0, to oczywiście jak usunę więcej niż 2 240 bloków (np 3000) to ekwipunek zostaje zapełniony blokami, a nadwyżka znika.

Linijka z WE pod zablokowanymi blokami:

use-inventory:
    enable: true
    allow-override: false
    creative-mode-overrides: false

To jest co ja mam zrobione, i w tej konfiguracji, WE pobiera bloki w trybie survival, pobiera w trybie creative, wiec administracja w trybie kreatywnym może używać ale z ograniczeniem.
(nie sprawdzałam dokładnie jak zrobić żeby nie pobierało z kreatywnego dla administracji)

*World Edit oczywiscie dla Vip/sVip

[3] Trzecią rzeczą jest dodanie sklepu w którym można kupić bloki do budowania działki za /money

- W /bloki (nazwa własna komendy) otworzy sie menu zakupu bloków, każdy wybrany blok będzie można kupować za pieniądze, np bloki do budowy beda kosztować 5$ za stak, a bloki które maja potencjał na lagowanie będa miały wyższa cene np.: stojak na zbroje, ognisko, barier bloki (czy one w ogóle laguja jak nie masz go w ręce?) itd.

- Jeśli sie pytasz "skąd wezmę pieniądze na to" lub "jak zdobędę pieniądze" to miałam pomysł, że gracz ma startową ilość pieniędzy, i w zależności jak długo gra, dostawałby pieniądze bądź można je zdobyć wymieniając Talony i Tokeny na XXX$ pieniędzy, dzięki czemu ludzie którzy chcą "lagować" musza albo spędzić dużo czasu żeby zdobyć pieniądze za siedzenie na trybie, albo zapłacić gc2 Talonami / Tokenami żeby spowodować "lagi" na serwerze.

[4] Czwartą rzeczą jest dodanie możliwości ustawiania uprawnień na działce tak jak ma to zrobiony skyblock v3 (aktualnie jest v3 jak to pisze).

- Na skyblock masz 3 opcje ustawień, na zaawansowanych masz najwięcej opcji wyboru jak: drzwi, klapy, dźwignie, zabijanie mobów itd. do tego nachodzą możliwość wyboru kto może to wykonywać:
Lider
Współlider
Członek
Zaufany
Partner
Odwiedzający

Dobrze by było jakby te same menu opcji, które jest prawdopodobnie zrobione przez Technika (bądź jest w pluginie skyblock), żeby było możliwe na Creative:
takie opcje jak wyrzucanie bloków i podnoszenie byłyby na wyższych uprawnieniach, ale jest opcja dania tego na niższe rangi (dacie plugin który będzie czyścił itemy z podłogi co 1min-5min)

(Ja osobiście mam nadzieje że to zostanie dodane bo to jest genialne dla creative)
P.S. Zbieranie i Wyrzucanie dajcie na opcje zaawansowane, wiec jest mniejsza szansa że zauważą to.



[5] Piątą opcja jest dodanie pluginu na /roll.

- Osobiście udało mi się znaleźć plugin na /roll który jest 1.7-1.12 i dziwo działa na wersji 1.15.2 (zaskoczenie) i zwykle wpisanie /roll losuje liczbę od 1 - 20, można skonfigurować "odległość" działania tej komendy i inne funkcje.

Link: Dice Roller | SpigotMC - High Performance Minecraft


[6] Szustą rzeczą są moje przemyślenia nad "creative" i rzeczami powyżej napisanymi.

- Moim zdaniem gracz w trybie survival powinni mieć dostęp do komendy /fly (jako zamiennik creative), dzięki pluginowi na ekonomie i menu do kupowania bloków budowniczych gracze będą mogli kupować limitowane wersje bloków jak ogniska, stojaki na zbroje, barrier bloki (oczywiśćie będą droższe od innych bloków), jeśli Administracja myśli że to też będzie "lagowac" czemu nie dać pluginu który ogranicza liczbę ognisk, armor stand na "chunk"

- Skoro napisałam o daniu limitowanych bloków do budowania, dlaczego nie zrobić niektórych z nich Vip/sVip only? np barrier bloki, stojaki na zbroje, ogniska? 

- Kolejna rzeczą, skoro to survival, to można dodać graczom możliwość brania kitów startowych które dają im kilof, siekierę, łopatę, motykę które są niezniszczalne to pomogłoby to budować działkę.

- Co do redstone, sam redstone miałby niską cene, ale bloki jak 'przekaźnik' bądź 'tłok' będą kosztować drożej, dzięki czemu rozwiąże to problem z redstone, można zrobić ze używanie redstone (jako mechanizmu, nie ozdoby) wymagałoby rangi Vip/sVip bądź sVip only jeśli zależy gc2 na niskim użyciu i zarobku. (badz zrobic slow mode na redstone)

- Chciałabym osobiście żeby była możliwość kupienia jaj spawnujących moby i możliwość użycia ich
* Też byłoby fajnie jakby można było stawiać tabliczkę [Lift Up/Down] na działce, co ułatwiłoby robienie ukrytych pokoi na działce/pomieszczeń jako "Teleportacja".

- Też myślałam nad tym "co gracze zrobią z blokami które nie będą użyte?" i myślałam nad koszem, gdzie masz komende /kosz i tam wrzucasz bloki które nie maja już użytku.

- Co do innych komend jak /pety /przemiana i inne tego typu, ja osobiście nigdy nie maiłam okazji ich użyć ponieważ nie miałam tyle talonów/tokenów żeby je spróbować więc nie wiem jak one działają.

- Teraz pytanie Filozoficzne, skoro tryb "Creative" jest nazwany dlatego ze używamy Trybu Creative do budowania na działkach, to jak będzie nazywał sie tryb Survival który imituje Creative?  Morkazoid


P.S. Mam nadzieje że moja długa Propozycja zostanie przyjęta przez Wyższą Administracje i chociaż część z tego przejdzie do creative.


RE: 'Projekt' Naprawa Creative - Czyli: Zmiany / Naprawy / Sugestie / Propozycje itd. - Nelosca - 19-01-2022

to nie b ylby kreative


RE: 'Projekt' Naprawa Creative - Czyli: Zmiany / Naprawy / Sugestie / Propozycje itd. - laurencjusz - 16-01-2023

Uważam że jest to dobry pomysł, bardzo dobry nawet. Ogólnie rzecz biorąc zmieniłbym parę szczegółów. Krytyka że to niebyłby kreative jest dość nieuzasadniona, powody mogę wymienić, why not.

__________________________
https://www.rst.software/services/node-js-development